Gullviverallyt 30 maj - 2 juni 2019

Home Nyheter Om Gullviverallyt Inbjudan Sponsorer Resultat Tävlingsprogram Kontakta oss Om hemsidan Anmälan

Inkommna anmälningar till Gullviverallyt 2019:


Klicka på titlarna i tabellen (Löpnummer, Båtnamn, Båttyp, Segelnummer, OK?) för att sortera tabellen efter kategorin, klicka en gång för att sortera i ordning, och två gånger för att sortera det i omvänd ordning.

OK? kommer vara tom tills vi får betalningsinformationen från NBS, då kommer vi fylla i, då kan man få en av de 3 kategorierna: OK; du har fått plats i Gullviverallyt, Väntelista XX; Du har betalt men inte fått plats än, den med lägst nummer i väntelistan har första ching när en plats blir ledig, EJ BETALT; Du har ej betalt, och där med är din anmälan ogiltigt.



Löpnummer Båtnamn Båttyp Segelnummer Båtklubb OK?
1TucanaX-1026170Viggbyholms SegelsällskapOK
2DionysosBirdie 329388Viggbyholms SegelsällskapOK
3XiaoX-362 Sport232Kungl Svenska Segel SällskapetOK
4TuvstarrNF246Viggbyholms SegelsällskapOK
5TaliskerDehler 39 JV1Viggbyholms SegelsällskapOK
6XantéX-99218Tyresö BåtklubbOK
8ActionFinngulf 3652Viggbyholms SegelsällskapOK
11RelaxX-99146Vikingarnas SegelsällskapOK
12AttackNF305Mälarhöjdens KanotsällskapOK
15PellegrinoX-33210944bbkOK
16PierinaShipman 284776Morarnas BåtklubbOK
17AmandaHRJ851410OK
18JoyrideJ/109339BLbKOK
19HumlanDragonfly 26138SCTSOK
20BluesetteRJ 8526Fisksätra BåtklubbOK
21PandionHanse 41111044VHSSOK
22MallaSmaragd109VHSSOK
23OceanArcona 37015Ekerö BåtklubbOK
24NonameHallberg-Rassy 4424Viggbyholms SegelsällskapOK
25AquavitNF286srssOK
26Monday NeverWhitbread 3010968Stockholms SegelsällskapOK
27SpiggCorsair 28RS241Segelsällskapet VegaOK
28CappucinoNova448SalsöbadensbåtklubbOK
29PerfectAspect 404Kvarnvikens BåtsällskapOK
31AlapocasLinjett 3340Trollbäckens BåtsällskapOK
32ChironOmega 34104TbkOK
33RuthSK30242TRASSOK
34STORMAlbin Nova243VhSSOK
35EmmaArcona 32342Gustavsbergs BåtklubbOK
36AkelaCarrera Helmsman55Viggbyholms SegelsällskapOK
37JenaCorsair 31 1-D15Trälhavets BåtklubbOK
40ImbrugliaArcona 34030vhssOK
41Coriscocorsair 28r189Lidingö SegelsällskapOK
42HabaneroSeaon 961Trälhavets BåtklubbOK
43SelmaX-3798Trälhavets BåtklubbOK
44LivSmaragd54ÅBSOK
45JennyPassad GT46SSKOK
46MargaSK 959sskOK
47Magic MixX-4132767LJSOK
48ValborgRJ85325KSSSOK
49MagdaNF359Uppsala segelsällskapOK
50kiss mekiss t301tbkOK
51AkkaCorsair31CC288LSSOK
52NeaMålar 253Saltsjöbadens BåtklubbOK
53XplorerX-33216532Kungl Svenska Segel SällskapetOK
54GrynetDehler 34 SV43Saltsjöbadens BåtklubbOK
56LekstuganExpress2003SSKOK
57LuffaLuffe 3736RYCOK
58JollyM 3058Nynäshamns SegelsällskapOK
59Cinderella IIIRJ85303Viggbyholms SegelsällskapOK
60das BootHelmsman 495883Mälarhöjdens KanotsällskapOK
62LuffaX99522VhssOK
63BullenBull 70007189Trollbäckens BåtsällskapOK
64macchiatoDiva 34 SC0Trälhavets båtklubbOK
65PianoOneoff5012Visby SegelsällskapOK
66CascadConqubin 3874Trälhavets BåtklubbOK
67Kim DiFarr 3110562Dalarö BåtklubbOK
68NollettCumulus1Segelsällskapet BrunnsvikenOK
70UshuaïaHansson 3123Lidingö SegelsällskapOK
72VivereDehler 29 MkII, djup köl355Segelsällskapet GäddvikenOK
73TjajkaDehler 34DD28Askrike SegelsällskapOK
74HoppetossaCorsair Dash 7504OBFOK
76Poa SanaArcona 34063Saltsjöbadens BåtklubbOK
77SalimilaFirst 36.711155Ekolns Segelklubb OK
81KlaraX-102103Vitsgarns SegelsällskapOK
82Dark PearlDehler 36 SQ183Södra Evlinge BåtklubbOK
83Inga GrundDragonfly 920R64SskOK
84SolbrisDragonfly 28 Sport44Trälhavets BåtklubbOK
85DragqueenDragonfly 28 Sport52Trälhavets båtklubbOK
86MANGODehler 38C115KSSSOK
87VitkluckaX-35142MksOK
88CastafioreDehler 34DD11150VhSSOK
89GryningSK30225KSSSOK
92Hafsancomfortina 3615GÖSSOK
93SundanceSun Fast 40.37Nynäshamns SegelsällskapOK
94BlondieOmega 3418Trälhavets BåtklubbOK
95VitaArcona 34036Norrtälje SegelsällskapOK
96Mah JongSmaragd17VhssOK
97BreitinaComfortina 32494SkurussundetsbåtsällskapOK
98EmmiSmaragd50VHSSOK
99DivitaDiva 393985Viggbyholms SegelsällskapOK
100BluffFirst 35s5154Viggbyholms SegelsällskapOK
102EmmaRJ8530Viggbyholms SegelsällskapOK
103MärtaSegelbåt en-skrov1234KSSSOK
104LyckanOmega 36176Gålö BåtklubbOK
105AniaraS3075Göta SegelsällskapOK
107ChillaArcona 37053VhSSOK
109AmaroneBavaria 3611567VhssOK
111FrieriBeason 31317VhssOK
112TärnaXp 3312KSSSOK
114MelodiOmega 42304VhssOK
115LarusAlbin Nova394Ekerö BåtklubbOK
116RödlovanAlbin Nova55Viggbyholms SegelsällskapOK
117Borta med vinden 5NF138SSKOK
118SailWizardSunfast 36003612KSSSOK
119Pigge LunkSveakryssare3377SSkOK
121Queen ElizabethCumulus178Segelsällskapet BrunnsvikenOK
122Santana Smaragd31VhssOK
124HuxFluxSmaragd19Gustavsbergs BåtklubbOK
129MalinFirst 36.7 special88KSSSOK
130PepparrotA 2930Vikingarnas SegelsällskapOK
132Ellen IIISK3086Segelsällskapet GäddvikenOK
134AlvaLinjett 3415LinjettseglarnaOK
137GerdaDominant race76Ekerö BåtklubbOK
140ExodusX-yacht 3/4 ton6188Segelsällskapet GäddvikenOK
142RoxaneAlbin delta81Trollbäckens BåtsällskapOK
147BubbelScampi301266Viggbyholms SegelsällskapOK
161SMULANElan 35027Värmdö JolleseglareOK
165Gösen IIVHanse 430e104Segelsällskapet BrunnsvikenOK
169Floating pointDiva3910933Segelsällskapet BrunnsvikenOK
101DonnaSmaragd47VHSSVÄNTELISTA 1
154Mary LouElliott 7701Luleå SegelsällskapVÄNTELISTA 2
80TingelingSmaragd27Ekerö båtklubbVÄNTELISTA 3
133SisselaSwan 3691KSSSVÄNTELISTA 4
38OmHuldaAlbin Nova0Lidingö SegelsällskapVÄNTELISTA 5
181BeautenOmega 1012Trälhavets BåtklubbVÄNTELISTA 6
194WizDehler db 19681KSSSVÄNTELISTA 7
75HumlanDragonfly 26138Sveriges catamaran och TrimaranseglareEJ BETALT
78twiggyWasa 3060SsbEJ BETALT
90BlåeldSmaragd26VHSSEJ BETALT
106TigerögaSmaragd104VHSSEJ BETALT
110HorisontSmaragd187VHSSEJ BETALT
131Stratego Facil 3035SskEJ BETALT
136IrmelinSK9511GYSEJ BETALT
143DelightDehler 3210TbkEJ BETALT
151Joy2YouJ/105451Österhaninge BåtklubbEJ BETALT
158SolitaireElan 451SSKEJ BETALT
160RusetLady gt202Tyresö BåtklubbEJ BETALT
162Oceanna Omega 36 880TullingeEJ BETALT
1730000EJ BETALT
192Ella FirstFirst 4561296Viggbyholms SegelsällskapEJ BETALT